LOADING

ЩОДО ВИЗНАННЯ НЕПЛАТОСПРОМОЖНИМ АТ «ВТБ БАНК»

ШАНОВНІ СПОЖИВАЧІ! ПРОПОНУЄМО ВАМ УТРИМАТИСЯ ВІД ЗДІЙСНЕННЯ ПЛАТЕЖІВ ЗА ПОСЛУГИ З ГАЗОПОСТАЧАННЯ ЧЕРЕЗ   АТ «ВТБ-БАНК».


Правління Національного банку України прийняло рішення про віднесення АТ «ВТБ Банк» до категорії неплатоспроможних з метою захисту інтересів вкладників та кредиторів банку. Рішення прийняте у відповідності до вимог статті 76 Закону України «Про банки і банківську діяльність».

У зв’язку зі зниженням обсягу ліквідності АТ «ВТБ Банк» та подальшим погіршенням його фінансового стану впродовж останнього місяця Національний банк 13 листопада 2018 року відніс АТ «ВТБ Банк» до категорії проблемних. Тоді ж було встановлено строк для вжиття  АТ «ВТБ Банк» плану заходів з приведення своєї діяльності у відповідність до вимог законодавства.

Зважаючи на відсутність реальних дій з боку власників АТ «ВТБ Банк» для запобігання неплатоспроможності, а також відсутність вжитих та реалістичних заходів для покращення ліквідності банку, та у зв’язку з тим, що діяльність АТ “ВТБ БАНК” не відповідала вимогам банківського законодавства і нормативно-правовим актам Національного банку України, сьогодні Правлінням Національного банку України прийнято рішення про віднесення АТ «ВТБ Банк» до категорії неплатоспроможних.

Національний банк України наголошує, що 97% вкладників АТ «ВТБ Банк» (59 108 особи) отримають вклади у повному обсязі, оскільки їх розмір не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суму в 200 тис. грн. Клієнти із більшими обсягами вкладів отримають їх в межах суми, гарантованої Фондом гарантування вкладів фізичних осіб. Загалом Фонд забезпечить виплати гарантованої суми вкладникам в обсязі 942,7 млн грн.

Віднесення АТ «ВТБ Банк» до категорії неплатоспроможних жодним чином не впливає на стабільність банківського сектору України, оскільки частка вказаної фінустанови становить 0,6% від чистих активів платоспроможних банків. На сьогодні ліквідність банківського сектору становить близько 75 млрд грн, що є достатнім для його належного і безперебійного функціонування.

Віднесення АТ «ВТБ Банк» до категорії неплатоспроможних затверджене рішенням Правління Національного банку від 27 листопада 2018 року №796-рш/БТ  «Про віднесення АТ «ВТБ Банк» до категорії неплатоспроможних».

 

Latest News

Останні новини компанії